Wybieramy sprzęt do łazienki

Łazienka jest obok kuchni zdecydowanie najważniejszym pomieszczeniem, nie tylko dlatego, że uwielbiamy się tam relaksować. Ważna jest również ze względów czysto higienicznych. Często w jej przypadku stajemy przed dylematem nie tylko związanym z metrażem, ale również związany z walką między czysto funkcjonalnym rozwiązaniem, a tym, które nam się od zawsze bardzo podobało.

Wanna czy prysznic?

Każdy z nas jest cichym zwolennikiem konkretnych rozwiązań. W przypadku łazienki jednak najczęściej praktycznym rozwiązaniem jest wanna. Sama wanna jednak wcale nie musi być nudna, zwyczajna ani monotonna – jeśli lubimy stylizowane aranżacje, możemy sobie na to pozwolić również w łazience. W sklepach dostępne są nawet wanny w stylu retro wraz z odpowiednią i pasującą do niej armaturą. Wszystko może więc nawiązywać do dowolnego okresu, jaki lubisz. Jeżeli miej scena to pozwala, można stworzyć przestrzenną łazienkę, umieszczając w niej niewiele mebli, a w centralnym punkcie stawiając właśnie ją. Da to wrażenie luksusu oraz prestiżu.

Dla kogo prysznic?

Prysznice z kolei będą praktyczne wszędzie tam, gdzie nie ma odpowiedniej ilości miejsca, żeby zamontować wannę. Prysznice są dzisiaj również stylizowane, mogą mieć ciekawie zaaranżowaną kabinę, niekoniecznie więc jesteśmy skazani na nudę i w tym przypadku. Wszystko oczywiście zależy od metrażu, naszej fantazji i budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na wyposażenie łazienki. Doskonałymi dodatkami w każdym przypadku będą lustra, dywaniki oraz odpowiednio dopasowane dozowniki czy pojemniki na kosmetyki.

Komentarze

  1. Pod względem aranżacji łazienek zdecydowanie lepsze są stare mieszkania, tam zawsze była funkcjonalna łazienka z wanną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *