Jakie meble pasują do kuchni z aneksem?

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne wymuszają na nas niejako odmienne aranżowanie wnętrza od tego, co znamy ze wcześniejszych doświadczeń. Dzisiejsze pomieszczenia wyglądają inaczej, mają zdecydowanie inny metraż, komponowane są w odmienny sposób. Również nowoczesne kuchnie zdecydowanie różnią się od tych, jakie miały i gotowały nasze mamy czy babcie. Każde takie pomieszczenie wymaga odpowiedniego zagospodarowania.

Czy można łączyć style?

W aranżowaniu wnętrza powinno się dzisiaj pamiętać o zachowaniu jednorodności stylistycznej przede wszystkim dlatego, że odrębne traktowanie kuchni i aneksu, które w zasadzie są teraz jednym pomieszczeniem, mogłoby wywołać niekoniecznie dobry efekt końcowy. W obrębie jednej przestrzeni powinniśmy się trzymać raczej spójnych zasad. Nie wyklucza to jednak stosowania innych stylów, niż tylko nowoczesne i czysto funkcjonalne.

Ludwik XVI czy futuryzm?

To, w jakim stylu urządzimy swoją kuchnię, zależy jedynie od nas samych i od naszych inspiracji. Możemy zarówno przygotować meble w starym stylu, jeżeli tylko takie nam odpowiadają. Nawet w sklepach internetowych można znaleźć szeroką ofertę stylizowanych mebli kuchennych, które rewelacyjnie będzie można zastosować z meblami tego samego typu w salonie. Można do stylu nawiązywać również za pomocą detali, jeże lina przykład taka opcja odpowiada nam bardziej niż całkowita metamorfoza pomieszczenia. Najważniejsze jest przecież, żeby dobrze się czuć w miejscu, w którym mieszkamy.

Komentarze

  1. Widziałam kiedyś taką stylizowaną kuchnię. Była bardzo ładna, ale chyba bym się bała zrobić w niej cokolwiek, żeby nie zepsuć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *