Jak wykorzystać powierzchnię łączną salonu i kuchni?

Wiele z budowanych obecnie, nowoczesnych mieszkań zamiast osobnej kuchni proponuj rozwiązania w stylu połączenia kuchni i aneksu. Rozwiązanie jest wygodne i praktyczne, ponieważ jednocześnie możemy przygotowywać posiłek i uczestniczyć w życiu towarzyskim czy spotkaniu, jakie się odbywa w salonie, jednak często przysparza sporo kłopotów z umeblowaniem.

Jak aranżować takie miejsca?

Przede wszystkim musimy się postarać, żeby powierzchnia była  zagospodarowana w sposób jednorodny. Jeżeli w jednym pomieszczeniu decydujemy się na jakiś przeważający styl, w drugim również powinniśmy się go trzymać. Na przykład, jeżeli dojdziemy do wniosku i postanowimy, że kuchnia najlepiej, jeśli będzie modernistyczna czy nawet futurystyczna i przede wszystkim możliwie jak najbardziej praktyczna, to salon również powinien posiadać sporo takich elementów. Jeśli wstawimy do takiego pomieszczenia meble stylizowane na Ludwika XVI, to efekt będzie z całą pewnością odwrotny do zamierzonego.

Najciekawsze propozycje

Najmodniejsze w ostatnim czasie są raczej nowoczesne aranżacje, wykorzystujące modernistyczne w formie meble oraz kolorowe projekty. Warto więc zainwestować w kolory oraz praktyczne materiały, które sprawią, że utrzymanie czystości nie będzie wyzwaniem. Przyda się to zdecydowanie w przypadku większych lokali mieszkalnych. Jeśli jednak decydujemy się na bardziej starodawny styl, to o ile sam salon nie sprawi nam większego kłopotu, tak kuchnia może. W przypadku kuchni najlepiej jest zastosować stylizowane regały oraz dodatki nawiązujące do stylu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *