Jak urządzać mieszkania dla seniorów?

Często w aranżowaniu mieszkań bierzemy pod uwagę jedynie gusta nas samych – młodszego pokolenia, które nie tylko lubuje się w nowoczesnych i czysto funkcjonalnych rozwiązaniach. Zapominamy jednak, że również nasi rodzice czy dziadkowie podczas zmiany mieszkania chcieliby zachować przedmioty i rozwiązania, do których są przyzwyczajeni i które zwyczajnie lubią, a jednocześnie móc korzystać z bardzo praktycznych w późnym wieku rozwiązań. Warto pamiętać o tym podczas aranżowania mieszkania dla seniorów.

Meble, które na pewno się sprawdzą

Niektóre meble, które uwielbiają nasi rodzice czy dziadkowie nawet powinny przez wzgląd na nich zostać w nowym mieszkaniu. Wystarczy je nieco odświeżyć, żeby z powrotem były piękne i funkcjonalne. Trzeba pamiętać i mieć na względzie fakt, że z wiekiem robimy się coraz bardziej sentymentalni i przywiązujemy się do rzeczy, które posiadamy. Szafy czy stoły można odrestaurować, a efekt końcowy może być zdecydowanie lepszy i ciekawszy, niż gdybyśmy kupili całkiem nowy zestaw mebli.

Dodatki, które są praktyczne

Designerskie dodatki, które jednocześnie będą ułatwiały życie,  to kolejny sposób na wprowadzenie powiewu świeżości do mieszkania. W internetowych sklepach można dostać ciekawe propozycje lasek, które w połowie posiadają mały blat, służący do przenoszenia z pokoju do pokoju filiżanek z kawą czy herbatą. Niektóre z tych mebli z rączkami mogą mieć najróżniejsze kształty, ułatwiające transportowanie niewielkich przedmiotów między pokojami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *